چشمه ها جزو مکانهایی می باشند که باید جستجو شوند. اگر خشک هم شده باشد، قطعا اطرافش باید جستجو شود. باید به دنبال نشانه دیگری بر روی چشمه بوده و باید به سنگ متفاوتی که در بالای چشمه اگر نبود اطرافش ممکن است وجود داشته باشد دقت کرد.

چشمه ها در گنج یابی و دفینه یابی

اگر سنگ ثابتی وجود داشته باشد، اهمیت دارد. اگر روی سنگ چشمه منطقه ای ساروجی وجود داشته باشد، به اینجا نیز باید دقت کرد. سنگاب چشمه نیز مهم می باشد. در چشمه های گنبددار پول در نزدیک چشمه و در انبار می باشد. اگر چه در بعضی از چشمه ها، دفینه در مزار می باشد.

مزار به دره نزدیک می باشد.

درباره Administrator

1 پاسخ به چشمه ها در گنج یابی و دفینه یابی
 1. سلام.
  چشمه ای که با سنگ های بزرگ و کوجیک و با ساروج محافظت میشد رو از بالای سر چشمه که بصورت شیپ دار رو به بالا به زمین پشت سرش ختم میشد حفاری کردیم
  در عمق ۷۰ سانت سنگ ال پیدا شد.
  در جهت بازوی کوچک یک متر فاصله گرفتیم و حفاری کردی از ابتدای کا به خاک خشک که با آهک مخلوط بود رسیدیم تا عمق ۱٫۲۰ ادامه دادیم که آب از اطراف نفوذ کرد و چاله با آب پر شد.
  در جهت ال بزگ سنگ که ۹ سانت بود سه متر به جلو رفتیم و حفاری کردیم در عمق ۱ متر به سنگ بیضی نصف شده که به نظر میرسد با ترکیبی از گل روس ساخته و پخته شده رسیدیم و تا دو متر بعد از آن سنگ مخروط بو بعد به خاک خشک مخلوط اهک رسیدیم متاسفانه هنوز به در پلمپ نرسیدیم.
  لطفا در این زمینه راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر فراوان.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *