با کاربردهای فلزیاب بیشتر آشنا شوید
برای بسیاری از مردم این سوال مطرح می گردد که اصلا فلزیاب چیست و چه کاربردی دارد؟به عبارت ساده فلزیاب عبارت است از دستگاهی قابل حمل که جهت یافتن انواع اشیاء فلزی موجود در زمین ، دیوار و یا هر جسم دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای فلزیاب
برای بسیاری از مردم این سوال مطرح می گردد که اصلا فلزیاب چیست و چه کاربردی دارد؟ و آیا فقط برای پیدا کردن طلا و گنج به کار می رود و یا کاربرد های دیگری نیز دارد. فلزیاب وسیله ایست که میتوان از آن در موارد متعدد و در راستای مثبت و بهینه بهره گرفت.
به عبارت ساده فلزیاب عبارت است از دستگاهی قابل حمل که جهت یافتن انواع اشیاء فلزی موجود در زمین ، دیوار و یا هر جسم دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. فلزیاب دارای کاربردهای متنوع و گوناگونی است که از مهم ترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

شناسایی خط لوله ها ی گاز،آب و کابلهای مدفون شده تلفن و غیره
صنایع کشاورزی (کشف فلزات در مزارع مختلف جهت جلوگیری از آسیب ماشین های کمباین)
صنایع دامی (کشف فلز در علوفه دام)
اسفاده در شناسایی معادن
استفاده های حفاظتی و بازرسی در فرودگاه ها
کاربردهای صنعتی گوناگون
فلزیاب های صنعتی جهت حفاظت از تجهیزات و ماشین آلات خردکننده ، قابلیت تشخیص و جداسازی قطعات فلزی اعم از مغناطیس و غیر مغناطیس را از میان مواد عبوری روی نوار نقاله را دارند. از کاربردهای فلزیاب صنعتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

حفاظت تجهیزات و ماشین الات نظیر خردکن ها، آسیاب ها، تسمه نقاله ه، دستگاهای تزریق و برش و غیره
مناسب کارخانجات سیمان، صنایع مس و آلومینیوم، صنایع سرب و روی، کاشی و سرامیک، ماسه، شیشه و سیلیس، بازیافت و کود آلی و کلیه معادن
با توجه به کاربردهای مختلف و گوناگون این دستگاه متاسفانه حمایت های لازم از تولید کنندگان داخلی این دستگاه ها صورت نمیگیرد و این محدودیت ها عاملی برای عقب ماندگی فناوری صنعت فلزیاب در ایران شده است و از آنجا که سایر کشورها به سرعت این فناوری را در راستای بهره وری از آن ارتقا داده اند سهم صنعت فلزیاب در ایران فقط سودی سرشار است که به جیب قاچاقچیان می‌رود

شکی نیست که استفاده از این دستگاه منوط به ترویج فرهنگ صحیح استفاده و مدیریت آن می باشد ولی نبود حمایت ها و قوانین لازم از تولید کننده داخلی سبب شده که قاچاق این دستگاه باعث خروج ارز از کشور توسط قاچاقچیان شود، در صورتی که با حمایت از تولید کننده داخلی ضمن اینکه میتوان تا حدود زیادی جلوی قاچاق این وسیله را گرفت بلکه میتوان سبب رشد و توسعه صنعت فلزیاب و تامین نیازهای داخلی و حتی صادرات آن شد که مطمئنا این امر میتواند علاوه بر ارز آوری سبب ایجاد فرصت های جدید شغلی و شکوفایی صنایع مختلف در کشورمان شود.

درباره Administrator

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *